Informujemy, że gmina Prabuty, jako jedna z ponad 100 gmin z Polski, przystąpiła do projektu pn. e-Mocni, którego celem jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu (w tym z e-usług publicznych), osób dorosłych, które nie korzystały dotychczas z możliwości, jakie daje komputer z dostępem do Internetu,  (np. nie robią przelewów on-line, nie załatwiają spraw urzędowych przez internet, nie sprawdzają długości oczekiwania na przyjęcie przez lekarza-specjalistę NFZ czy nie biorą udziału w konsultacjach on-line)

W ramach udziału w projekcie mieszkańcy:

NAUCZĄ SIĘ KORZYSTAĆ Z INTERNETU

Jeśli do tej pory nie korzystali z Internetu, bo nie wiedzieli jak – wreszcie będą mieli okazję się tego nauczyć! Dotyczy to w szczególności osób starszych, ale też ludzi po 40. czy 50. roku życia oraz osób z niepełnosprawnością, które nie korzystały dotychczas z możliwości, jakie dają nowe technologie.

ROZWINĄ SWOJE CYFROWE UMIEJĘTNOŚCI

Jeśli są już w cyfrowym świecie – rozwiną swoje umiejętności, zwłaszcza w zakresie e-usług. Będą wiedzieli, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób robić zakupy w Internecie czy załatwić sprawy urzędowe w sieci.

ZNAJDĄ PRZYJAZNE MIEJSCE EDUKACJI CYFROWEJ

Będą wiedzieli, że na terenie gminy znajduje się miejsce, w którym mogą zdobyć umiejętności cyfrowe niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu.

ROZWINĄ KONTAKTY SPOŁECZNE

Zyskają w swojej miejscowości nowe znajomości i będą mogli kontaktować się z innymi osobami przez Internet (co w przypadku osób z niepełnosprawnością może być jedyną możliwością “wyjścia z domu”). Poczują się wiec bardziej zintegrowani i związani ze swoją miejscowością.

BĘDĄ MIELI LEPSZY DOSTĘP DO EDUKACJI, INFORMACJI I KULTURY

Zwiększą swój udział w kulturze, sztuce oraz zyskają większy dostęp do edukacji i informacji.

Szkolenia odbywać się będą od października 2017 roku w szkołach na terenie gminy Prabuty. Realizację szkoleń koordynuje pan Jędrzej Krasiński, Sekretarz Miasta i Gminy Prabuty. Zainteresowanych udziałem w szkoleniach prosimy o kontakt telefoniczny 55 262 41 45 lub mailowy: sekretarz@prabuty.pl

Po wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej do projektu należy wysłać ją na adres e-mail e-mocni@prabuty.pl

O udziale w szkoleniach po spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych zadecyduje kolejność zgłoszeń !

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie http://www.e-mocni.org.pl/o-projekcie/