Dnia 2 grudnia w Gdańsku-Brzeźnie odbyły się finały XVL Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Wśród sześciu najlepszych drużyn, które pomyślnie przebrnęły eliminacje gminne, powiatowe i półfinały wojewódzkie, znalazła się – po raz pierwszy w historii – reprezentacja szkoły w Trumiejkach.

6 najlepszych drużyn województwa zostało podzielonych na 2 grupy. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy A, w której za rywali mieliśmy SP Subkowy (obrońca tytułu) i SP Tuchomie (najlepsza szkoła rejonu Słupsk, Bytów, Człuchów). W grupie B znalazły się SP 35 Gdańsk, SP Koźliny i Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi. Aby zagrać o złote medale trzeba zwyciężyć w grupie. Drużyny, które zajmą 2 miejsca – grają o brąz. Natomiast tych, którzy zajmą ostatnie miejsca w grupach czeka mecz o 5 miejsce.

Już w pierwszym meczu turnieju przyszło nam zmierzyć się z faworytem turnieju czyli ze szkołą w Subkowach. Od początku meczu chłopcy grali bardzo skoncentrowani. Świetnie taktycznie w obronie i bezwzględnie skutecznie w ataku. Szybko uzyskaliśmy prowadzenie, a następnie podwyższyliśmy wynik na 2:0. Gdy rywal zdobył kontaktowego gola, udało nam się już po chwili znowu odskoczyć na 3:1 kontrolując mecz. Niestety koncentracji i chłodnej głowy nie starczyło do końca. Przeciwnik zdobył drugą bramkę, a następnie na 30s. przed końcem meczu zdołał doprowadzić do remisu. A więc mecz otwarcia z Mistrzem Województwa skończył się na remisie 3:3, po którym pozostał wielki niedosyt i poczucie wymykającej się szansy na zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

Aby pozostać w grze o medale, drugi mecz z SP Tuchomie należało bezwzględnie wygrać i to najlepiej jak najwyższą różnicą bramek. Niestety, chłopcy zaczęli fatalnie. Myślami byli chyba jeszcze przy pierwszym spotkaniu przez co do przerwy wynik katastrofa 0-3! Na szczęście reprymenda i wiara trenera natchnęła drużynę, która w drugiej połowie przypominała już tą z poprzednich spotkań. Udało się odwrócić losy meczu i zdobyć 5 bramek nie tracąc żadnej! Zwycięstwo 5:3 gwarantowało nam mecz o medal, tyle że nie wiadomo jakiego koloru. W podświadomości wiedzieliśmy, że po przespanym początku może być za mało i szansa na grę o złoto znów się oddala.

O ostatecznej klasyfikacji Gr. A miał zadecydować mecz pomiędzy SP Subkowy a Tuchomiem, w którym to ci pierwsi nie mogli wygrać wyżej niż 2:0, 3:1 czy 4:2. Do 16 minuty (mecz 2 x 10min.) wszystko układało się idealnie. Wynik bezbramkowy dawał nam zwycięstwo w grupie i co najmniej srebrne medale. Ale niestety, od tego momentu szkoła z Subków „włączyła” wyższy bieg i zdążyła strzelić 3 bramki nie tracąc żadnej. Niestety, 3:0 to niekorzystny wynik dla nas, który zamknął nam szansę gry w finale.

Mecz o brąz z SP Koźliny był bez historii. Szybkie 5:0 do przerwy odebrało chęci do gry przeciwnikowi. Dzięki temu w drugiej połowie każdy z rezerwowych mógł „poczuć parkiet”. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 i zapewnił nam brązowe medale. Z kronikarskiego obowiązku w meczu o złoto SP Subkowy bardzo podobnie gładko pokonały SP Gdańsk 33 również 5:1 prowadząc do przerwy także 5:0.

Brązowe medale chłopcy przyjęli z umiarkowaną radością wiedząc, że przez wszystkie etapy nie przegrali żadnego meczu (11 zwycięstw i 1 remis) a w samym turnieju finałowym uciekły im co najmniej 3 szanse na grę o złoto. Poza tym zdobyliśmy w finale najwięcej, bo aż 13 bramek (8 strzelił Krystian Malicki) i graliśmy naprawdę bardzo dobrze bez kompleksów mimo debiutu. Jeśli nowa reforma szkolnictwa wejdzie w życie, chłopcy w przyszłym roku będąc w klasie VII znowu powalczą o finał.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować drużynie dziewcząt i ich Pani (Janina Kosin) za bardzo gorący doping, który towarzyszył nam w Gdańsku. Dziewczęta przygotowały piękny transparent i nie oszczędzając swoich gardeł dopingowały nas powodując, że czuliśmy się jak byśmy grali u siebie.